Дослідження крові — обов’язкова складова діагностики у сучасній ветеринарії. Для визначення кількісного та якісного складу крові ветеринарні клініки та лабораторії використовують високотехнологічні прилади. Зокрема, популярним серед фахівців спеціалізованих установ є професійне ветеринарне обладнання Biovet.
Які гематологічні аналізатори пропонують виробники? Що потрібно враховувати під час вибору обладнання? Давайте розберемося.
Гематологічні аналізатори: види та особливості
Гематологічний аналізатор — це клініко-діагностичне обладнання, за допомогою якого визначають кількість і типи клітин крові для моніторингу стану здоров’я та діагностики дуже багатьох захворювань. Дослідження проводяться з використанням інноваційних технологій — проточної цитометрії, проточної флуоресцентної цитометрії, вимірювання імпедансу та ін.
Прилади для визначення характеристик крові можуть бути напівавтоматичними та автоматичними:
- Напівавтоматичні гематологічні аналізатори потребують присутності оператора для попередньої підготовки матеріалів. Спеціаліст власноруч розводить кров для проби, після чого переносить досліджуваний зразок у вимірювальний блок.
- Автоматичні прилади БІОВЕТ самостійно виконують усі необхідні маніпуляції. Оператору потрібно лише перенести отриману пробу у вимірювальний блок. Спеціальна підготовка при цьому не потрібна. Обладнання здійснює визначені дослідження і видає готовий результат. За допомогою таких аналізаторів можна одночасно аналізувати кілька десятків проб.
Отримані результати виводяться на екран монітора або роздруковуються. Для зберігання інформації прилади оснащуються жорсткими дисками або флеш-картами пам’яті.
Як правильно підібрати гематологічні аналізатори?
Ветеринарне обладнання повинно бути функціональним, надійним і зручним в експлуатації. Щоб воно повністю відповідало вимогам вашої клініки або лабораторії, обов’язково зверніть увагу на такі характеристики:
- кількість досліджуваних параметрів, рівень диференціації лейкоцитів;
- точність аналізу;
- собівартість досліджень;
- тип приладу, його продуктивність;
- зручність використання;
- особливості технічного обслуговування, ремонтопридатність.
Які аналізатори найчастіше вибирають покупці? Дуже популярними серед профільних закладів є автоматичні прилади з кольоровим дисплеєм, можливістю вибору різних мов інтерфейсу, під’єднання периферійних пристроїв (ПК, ноутбук, принтер тощо). Вони мають чимало переваг:
- високоточне автоматичне розведення крові без участі оператора;
- самостійне завантаження досліджуваних матеріалів;
- зручне у користуванні меню;
- зберігання до 10 тисяч результатів;
- вбудований термопринтер.
Якісне обладнання — запорука правильної діагностики та своєчасного лікування. Вибирайте для своєї лабораторії тільки якісну сучасну техніку від надійних виробників!