Женское Училище Рукоделий Е.Д. Михайлюк

Рукоділля так захопило жіночу складову нашого міста, що у 1902 році в Кременчуці відкривається «Женское Училище Рукоделий Е.Д. Михайлюк». Розмістилося воно в самісінькому центрі міста, на вулиці Єкатерининській, в будинку Пілявського. В училище приймали дівчат від 12 років та дорослих, діяло три відділення: ремісниче, де вчили «шитью, кройке, метке, починке и штопке белья детского, дамского и мужского, шитью и кройке платьев дамских и детских»; 2-х місячні курси крою й шиття плаття та білизни; художнього рукоділля, яке вражає різноманіттям занять, що пропонувалися, а це – «вишивка крестом, белой гладью, рельефной гладью, художественная вишивка разных стилей, накладные вышивки, фило, фило-гипюр, макраме, вишивание по тюлю, делание исскуственных цветов из бумаги, батиста и разные работы фантази».
Навчання було платним, від 15 до 70 рублів у залежності від вибраного відділення, тому училище було майже недоступним для бідних верств населення міста. Після закінчення учениці «держали экзамен» і отримували свідоцтво на «подмастерицу, мастерицу и учительницу рукоделий» для всіх гімназій.
Училище було дуже популярним, а в 1910 році учениці училища взяли участь із своїми роботами у Південно-Російській виставці, організованій Катеринославським земством, де отримали «похвальный отзыв».