Ейфелева вежа – 10 цікавих фактів

Эйфелевая башня - 10 интересных фактов

31 березня 1889, 130 років тому, відбулося урочисте відкриття Ейфелевої вежі. У цей день конструктор Густав Ейфель поставив на вершині башти французький прапор.
Представляємо десятку фактів про найбільш пізнаваною пам’ятки Парижа, відомої як символ Франції.

  1. Коли величезну вежу урочисто відкрили в 1889 році, вона була найвищою спорудою планети. Уже в 1930-му цей титул перехопив хмарочос компанії «Крайслер», обігнавши башту на 18 метрів. Проте, якщо до висоти Ейфелевої вежі додати довжину її 24-метрової антени, то «Крайслер» залишиться позаду. У наш час Ейфелева вежа посідає лише п’яте місце серед висотних будівель Франції.
  2. Ейфелева вежа на вигляд однотонна, але це ілюзія перспективи. Насправді спорудження пофарбовано в три різні відтінки. Самий темний тон використовують на основі будівлі, а найсвітліший – на вершині. Вежу вкривають 60 тоннами фарби кожні сім років, щоб захистити від корозії.
  3. Відомий шеф-кухар Ален Дюкасс (Alain Ducasse) тримає ресторан для гурманів на другому поверсі башти. Эйфелевая башня - 10 интересных фактов
  4. У 1912 році розробник пальта-парашута вирішив випробувати свій винахід на Ейфелевій вежі. Чоловік зістрибнув із третього майданчика споруди і загинув. Эйфелевая башня - 10 интересных фактов
  5. Перш ніж здати Париж німцям під час Другої світової війни, французи вчинили саботаж на Ейфелевій вежі. Вони вивели з ладу ліфт, щоб вороги не могли насолоджуватися краєвидами міста. Але Гітлер не полінувався піднятися на вежу пішки. Ліфти відремонтували у 1944 році, і всім солдатам-союзникам був дозволений безкоштовний вхід нагору. Эйфелевая башня - 10 интересных фактов
  6. Маленькі копії Ейфелевої вежі є в різних куточках світу: в американському Лас-Вегасі, китайському Гаунчжоу і Шеньчжені, румунській Слобозії, в Копенгагені (Данія), Варні (Болгарія), Актау (Казахстан) та інших містах.
  7. Густав Ейфель вигравірував на вежі імена 72 видатних французьких інженерів, учених і математиків того часу.
  8. У 1925-1934 роках автомобільна компанія Citroën використовувала чотири боки вежі як рекламний щит. Це була найбільша реклама тих часів. Эйфелевая башня - 10 интересных фактов
  9. Незважаючи на висоту, лише одна людина розбилася під час монтажу башти.
  10. Томас Едісон відвідав Ейфелеву вежу і був надзвичайно вражений нею. Він написав у книзі відгуків: «Панові Ейфелю, інженеру, відважному будівничому величезного і незвичайного творіння сучасного інженерного мистецтва, від того, хто захоплюється всіма інженерами, включаючи Великого Інженера Господа Бога. Томас Едісон”.

Джерело: //teletype.in/@violity/

Подписаться на телеграмм канал

Якщо Ви хочете бачити Ваші фотографії на сайті, звяжіться з адміністрацією

Якщо Ви є власником фотографій опублікованих на сайті і не бажаєте, щоб вони тут публікувалися - звяжіться з адміністрацією.

Похожие записи