Ефект метелика в дії: Милосердя британського солдата призвело до Другої світової війни

Эффект бабочки в действии: Милосердие британского солдата привело ко Второй мировой войне

У 1918 році Генрі Тенді бився у Франції. Якось він вирішив помилувати одного солдата – і через це загинуло понад 60 млн осіб. У битві при Марконінге німці почали здавати позиції. Тенді прицілився в біжить німця, але ця людина була поранена, і він не міг змусити себе натиснути на курок, тому дозволив німецькому солдату піти, причому той навіть кивнув йому на знак подяки. Особа Генрі Тенді пізніше потрапило на агітаційний плакат, а двадцять років по тому цей британський плакат з’явився в заміському будинку


Адольфа Гітлера.
Коли Невілл Чемберлен відвідав Гітлера і побачив плакат на стіні, він запитав про причини його появи. Гітлер відповів:

«Це та людина, яка мало не застрелив мене».

Історія настільки неймовірна, що можна засумніватися в її достовірності, проте є вагомі докази. Існує лист від помічника Гітлера, написане в 1937 році, з вдячністю за присланий плакат для фюрера. Як виявилося, Гітлера дуже цікавили речі, пов’язані з його власним військовим опитом.Тенді почув історію від офіцера, який, в свою чергу, почув її від Чемберлена. Тенді визнав, що 28 вересня він пощадив німецьких солдатів, але не зміг підтвердити, чи був Гітлер одним з них.
Коли «Ковентрі геральд» в 1939 році взяла у нього інтерв’ю, він сказав:

За їхніми словами, я зустрічався з Адольфом Гітлером. Може бути, вони мають рацію, але я не можу згадати його

Джерело: https://teletype.in/@violity/

Подписаться на телеграмм канал

Якщо Ви хочете бачити Ваші фотографії на сайті, звяжіться з адміністрацією

Якщо Ви є власником фотографій опублікованих на сайті і не бажаєте, щоб вони тут публікувалися - звяжіться з адміністрацією.

Похожие записи