Кременчуцький цирк історія з 1934 до 1943 року

Здание Гос. цирка Кременчуг 1942 год - фото № 1903

Цирк в Кременчуці побудували в 1933-34 роках на Театральній вулиці (нині вулиця Гагаріна). Це була величезна дерев’яна будівля на 2000 глядачів. Воно було оснащено всім необхідним, відрізнялося досить високим рівнем благоустрою.

Зберігся переказ що кременчуцький цирк був заснований з ініціативи знаменитого артиста-дресирувальника В.Дурова, де він і виступав неодноразово зі своїм знаменитим поїздом звірів. Тут гастролювали майстра французької боротьби – відомий чемпіон світу І. Піддубний, заслужений майстер спорту І. Куксенко і багато інших.

У цирку ставилися драматичні, балетні, оперні спектаклі. Знаменитий Ваграм Папазян виконував роль Отелло в однойменній виставі. Але особливо запам’ятався багатьом кременчужанам концерт джаз-ансамблю Я. Скоморовського з Клавдією Шульженко і Владимиров Кораллі. «І через півстоліття бачиться її образ: молода, струнка з красивими руками, ніжно співає щемливу «Записку» і рве її на маленькі шматочки», – згадує В. Федько.

Під час окупації фашисти перетворили будівлю цирку в збірний пункт для відправки в Німеччину радянської молоді. Цирк згорів в 1943 році, його знищили відступаючі німецькі солдати. На жаль після війни будівля цирку не відновили.

За матеріалами книги «Вулицями старого Кременчука». Автори: А.Н.Лушакова і Л.І Евселевскій

Подписаться на телеграмм канал

Якщо Ви хочете бачити Ваші фотографії на сайті, звяжіться з адміністрацією

Якщо Ви є власником фотографій опублікованих на сайті і не бажаєте, щоб вони тут публікувалися - звяжіться з адміністрацією.

Похожие записи

Leave a CommentЦей сайт захищений reCAPTCHA і застосовуються Політика конфіденційності та Умови обслуговування Google.