Кременчугская табачная фабрика Дурунча

Кременчуцька тютюнова фабрика Дурунча

У 1842 році була заснована одна з найбільших тютюнових фабрик С.Б.Дурунча (засновник Семен Дурунча, фабрикант, купець першої гільдії). І перебувала вона саме в Кременчуці, на Біржовий вулиці ( нинi Вул. Юрія Кондратюка), що підтверджують кілька джерел. Річний оборот тютюнової фабрики в Кременчуці становив 400 тис. Рублів. Пізніше з’являються фабрики в інших містах і навіть за межами Росії.

Відомо, що були склади і причали в Миколаєві та Одесі. Фірмові магазини в столицях Європи, наприклад в Парижі, і Берліні. Відомо також про фабриках Дурунча в Києві, Вільнюсі, Мелітополі.

Зі спогадів Анни Дурунча, будинок Дурунчей знаходився в центрі міста Кременчук, відомо, що навпроти будинку в XX столітті розташовувалося фотоательє, відоме на весь місто. Останній власник фабрики – Ілля Дурунча, був відомий як веселий і добрий чоловік, дбайливий господар і опікун своїх робочих, це підтверджує той факт, що в період большевицьких погромів, самі робітники захистили будинок Дурунчей, зберігши майно.

Мав місце і такий випадок, коли Ілля Дурунча дізнався, що одружується один з його прикажчиків, він купив йому в подарунок будинок, обставив його і дав ще грошей на весілля. Також важливо помітити, що в роду у Дурунча були георгіївські кавалери – почесні громадяни Кременчука дореволюційної епохи.

Стаття написана за інформацією від Валерія Хлебутіна. (Бабуся Валерія в дівоцтві Ганна Дурунча)

Якщо Ви хочете бачити Ваші фотографії на сайті, звяжіться з адміністрацією

Якщо Ви є власником фотографій опублікованих на сайті і не бажаєте, щоб вони тут публікувалися - звяжіться з адміністрацією.

1 thought on “Кременчуцька тютюнова фабрика Дурунча

  1. Разыскиваю материалы о Моше Бобовиче Дурунча, виноделе из деревни Голюмбей вблизи Севастополя (Крым). Информация о нем взята из “Описания Всероссийской с/х выставки в Харькове 1887 г.” Мой е-мэйл [email protected] ru Алексей Владимирович, историк виноделия Российской империи.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт захищений reCAPTCHA і застосовуються Політика конфіденційності та Умови обслуговування Google.

Категорії