Site icon Окраины Кременчуга

Твердопаливні котли тривалого горіння

Твердопаливні котли тривалого горіння

Котли тривалого горіння на твердому паливі  чудово підійдуть для використання практично будь-де: у житлових будинках, на підприємствах, складських приміщеннях.

Конструктивні особливості та принцип роботи

Котли тривалого горіння працюють на твердому паливі: дровах, пелетах, вугіллі, торфі або коксі. Процес тривалого горіння відбувається так: паливо починає повільно тліти у верхньому шарі, а нижній шар у цей час додатково просушується. Після прогоряння верхнього шару починає тліти наступний. Сучасні виробники вказують час роботи котла на одному завантаженні дров та паливних брикетів близько 30 годин, пелет — приблизно 72 години, вугілля — до 5 діб.
Твердопаливні котли тривалого горіння складаються з двох камер, навколо яких розташована водяна сорочка. У топці, висота якої може досягати 2 метрів, горіння палива відбувається зверху вниз. У нижній камері спалюється паливо, а у верхню через телескопічну трубку подається повітря. Гази, що виділяються під час горіння, потрапляють у саме полум’я, завдяки чому виділяється додаткова теплова енергія.
Котел тривалого горіння оснащений регулятором тяги, тому є можливість регулювання температури повітря, що подається з верхньої камери, та його кількості. Така конструкція підвищує ККД обладнання до 90%, на відміну від традиційних твердопаливних котлів, ККД яких становить 50-70%.

Переваги твердопаливних котлів тривалого горіння

  1. Система тривалого горіння позбавляє споживача необхідності постійно стежити за горінням і підкладати паливо.
  2. Економічність котлів. Опалення дровами коштує приблизно в 3 рази дешевше порівняно з газом і в 5 разів — з електроенергією.
  3. Практично повна відсутність викидів у повітря сажі, чадного газу та інших шкідливих речовин, оскільки вони спалюються в нижній камері.
  4. Більша місткість топки для палива, ніж у класичних твердопаливних котлах.
  5. Повністю автоматична робота (за винятком ручної подачі палива).
  6. Простота у догляді та експлуатації.

Орієнтовний термін служби приладу залежить від матеріалу, з якого він виготовлений, а також його якості: котел зі сталі прослужить  15-20 років, чавунний — 30-40 років.
Процес встановлення твердопаливного котла не вимагає попередніх погоджень і не має жорстких обмежень, але при цьому потрібно врахувати багато важливих нюансів. Саме тому краще доручити монтаж котла професіоналам.

Exit mobile version