Site icon Околиці Кременчука

Пам’ятник «Воїну Визволителю» Кременчук фото 1231

Памятник «Воину Освободителю». Кременчуг - фото 1231

29 вересня 1943 року війська Степового фронту під командуванням І. Конєва звільнили Кременчук від фашистів. Над містом здійнявся Червоний прапор. Підняли його над звільненим Кременчуком українець М. Бабусенко, російський Ф. Новіков та уродженець Грузії Ш. Гогоришвілі.
Цього дня Москва салютувала 12 артилерійськими залпами доблесним радянським воїнам, які звільнили Кременчук. А у сквері «Жовтневий», на місці, де було піднято червоний прапор Перемоги, через 6 років встановили пам’ятник Воїнові-визволителю. За задумом скульпторів це мав бути воїн у касці, плащ-наметі, з автоматом та прапором у руках. Скульптура має справляти враження, ніби після багатьох походів зійшов солдат на постамент і залишився тут навіки. На замовлення Кременчуцького міськвиконкому залізобетонний пам’ятник висотою 6 метрів був виготовлений на Харківському скульптурному комбінаті. На постаменті під пам’ятником вибили напис: «Слава героям радянської армії, які відстояли свободу і щастя нашого народу», обрамлений вінком із дубового та лаврового листя та зіркою в центрі.
До 40-річчя визволення міста, 1983 р., на п’єдесталі пам’ятника встановили меморіальну дошку з написом «На цьому місці над колишнім будинком Будинку друку 29 вересня 1943 року воїни 2-го батальйону 19-ї мотострілецької бригади під командуванням капітана Ш. Гогоришвілі першими поставили Червоний прапор над звільненим Кременчуком».
У 1989 пам’ятник Воїну-визволителю набув свого сучасного вигляду. Для збору коштів на оновлення пам’ятника у міськвиконкомі було створено спеціальний фонд. Після реставрації бронзовий визволитель став міцнішим і тепер на ньому не плащ-намет, а тепла шинель, прапор і автомат він тримає над головою.

Exit mobile version