Site icon Outskirts of Kremenchug

Віртуальний туризм: шлях від пізнавальної місії до наукового прогресу

Віртуальний туризм: шлях від пізнавальної місії до наукового прогресу

Віртуальна реальність – це ефективний інструмент, який може принести досить багато користі всім. Перш за все річ йде про розв’язання різноманітних задач: від локальних повсякденних проблем до полегшення складного навчального процесу. Кожна із вказаних цілей є важливою, адже потрібно завжди використовувати новітні технології, щоб встигнути за темпом сучасного життя.

Як подорожувати у часі та просторі?

Сьогодні вже нікого не здивуєш організацією робочих зустрічей на відстані за допомогою технології Igloo, навчанням у VR-rooms, вечірками з VR Party Club або грою в покер в Макао з PokerStars VR – всі ці можливості давно перетворились в частину щоденної рутини, хоча багато людей досі не можуть звикнути до особливостей віртуальної реальності. Правда, стрімкий розвиток сучасних технологій все одно доходить до найбільш віддалених куточків земної кулі, тому потрібно поступово звикати до нових реалій. Тим більше в даній сфері ще залишився простір для маневрів та подальшого розвитку, чим активно користуються туристичні компанії, які прагнуть дати своїм клієнтам максимум позитивних емоцій від подорожей. Як показує практика, для цього потрібна лише сучасна VR-гарнітура та відповідне програмне забезпечення. Зокрема, річ йде про додаток «Oculus Quest 2», який здатен працювати автономно (без підключення до комп’ютера), чим вигідно відрізняється від багатьох схожих систем.
Така новітня розробка може ефективно взаємодіяти з різним програмним забезпеченням, відкриваючи перед користувачами малодоступні горизонти. Наприклад, можливості віртуальної реальності, відкриті при співпраці з журналом National Geographic, приносять багато користі при дослідженні Антарктиди. При цьому необхідний досвід і знання отримують не тільки експерти, а й звичайні туристи, які приходять виключно за позитивними емоціями. Очевидно, що плавання на байдарці серед айсбергів, пошук шляхів виходу у сніговій лавині, спостереження за колонією імператорських пінгвінів та сходження на шельфовий льодовик – це заняття, які точно подарують масу адреналіну, хоча не можна обходити стороною й інші варіанти для подорожей. Так, віртуальний гід (а такий уже існує) рекомендує туристам відвідати знамениту цитадель інків Мачу-Пікчу, що знаходиться в Перу. Реконструкція цієї споруди в цифровому форматі дає можливість відчути відповідну атмосферу і зрозуміти культурні звичаї предків, які були запровадженні сотні років тому.

Чому технології віртуальної реальності сприяють швидкому розвитку науки?

Технології віртуальної реальності дозволять максимально скрупульозно вивчити певну локацію, тому такою унікальною можливістю просто гріх не скористатися. Різноманітні фотографії, відео з віддалених ракурсів та повноцінні (3D) споруди – все це практично моментально перетворюється в цілісну картинку, завдяки правильній обробці. Саме таким чином Всесвітній фонд охорони дикої природи отримав частину готового матеріалу для створення унікального серіалу під назвою «Екосфера». Ця робота фактично знята в парадигмі віртуальної реальності, щоб глядачі могли зазирнути в дикі куточки нашої планети: від саван Кенії до джунглів Барнео. Зрозуміло, що самостійно подорожувати у такі небезпечні місця ніхто не стане, а про отримання знань і говорити не варто, бо деякі кадри серіалу відтворюють морський світ або повітряний простір.
Дещо схожу пізнавальну концепцію має додаток «Rome Reborn», але він направлений на дослідження видатних пам’яток архітектури, що колись були частиною культури Давнього Риму. По суті, туристам надається шанс прогулятися по вулицях видатного міста, приділяючи особливу увагу окремим будівлям чи проспектам. Зокрема, віртуальний гід покаже користувачу відбудований Пантеон, щоб дати певне уявлення про тисячолітню культуру та релігію. Досить логічно, що в один ряд з Римом історики ставлять Афіни, тому ці два міста буде дуже корисно порівняти. Зробити це можна за допомогою програми «Olympia in VR», яка дозволяє відвідати Грецію. Таким чином, у любителів подорожей є шанс дослідити особливості будови Олімпійського стадіону, відвідати храми Зевса та Афіни, а також на власні очі побачити справжні архітектурні шедеври. Така масштабна екскурсія уже не є чимось унікальним, тому що сьогодні окуляри віртуальної реальності використовують не тільки туристи, а й науковці, які прагнуть краще проаналізувати наявну інформацію.
Спеціалісти уже навіть не приховують той факт, що сучасні технології, які залучені в побудові програм віртуальної реальності, раніше використовувались в наукових цілях, а саме для візуалізації планет та інших космічних тіл.
«Коли ви дивитесь на конструкцію у декількох вимірах, то отримуєте інформацію в повному обсязі, тому можете оперувати фактами та робити порівняння. Якщо ж річ іде про вивчення поверхні планет, то кожен астроном хоче бачити всі деталі, навіть дрібні. Однієї картинки буває недостатньо, щоб зробити точні розрахунки, адже існує велика кількість перемінних факторів. Саме тому принципи віртуальної реальності тісно пов’язані з наукою, хоча цього часто не помічають», – каже Ден Крайтон, директор центру науки та технологій про дані в компанії «JPL».
Такі слова досвідченого спеціаліста дійсно є показовими, адже сучасні технології здатні змінювати уявлення людей про різні речі. По суті, немає різниці, що є предметом дослідження: атом, архітектурна споруда чи ціла планета. Віртуальна реальність досить багатогранна, тому вона поступово проникає в різні сфери життєдіяльності, стаючи основою для подальшого прогресу.

Exit mobile version