Увага! З 1 квітня розпочинається нерест та «сезон тиші» на водоймах

Увага! З 1 квітня розпочинається нерест та «сезон тиші» на водоймах

З приходом тепла розпочинається нерест риби. Нерест це особливий період у житті водних біоресурсів.

Тож з метою забезпечення охорони та збереження в належному стані середовища перебування, шляхів міграції і місць природного відтворення (нерестовищ ) водних біоресурсів у рибогосподарських водних об’єктах підконтрольних Полтаварибоохороні, відповідно до статті 10 Закону України «Про рибне господарство, промислове рибальство та охорону водних біоресурсів», пунктів 3.14, 3.15, 4.4, 4.14.3,  5.3 «Правил любительського і спортивного рибальства», затверджених наказом Держкомрибгоспу України від 15.02.1999р. № 19, зареєстрованим в Мін’юсті 28 квітня 1999 р. за № 2693562,  п.11.1.4 «Правил промислового рибальства» затвердженого наказом Держкомрибгоспу України від 18.03.99р. за №33, зареєстрованого в Мін’юсті  25.05.1999р.  за № 326/3619 встановлено заборону на Дніпродзержинському водосховищі в межах підконтрольної території – з 1 квітня по 9 червня (включно) в усіх інших рибогосподарських водних об’єктах в межах під контрольної території – з 1 квітня по 20 травня (включно).

Також забороняється в період нересту риби проведення будівельних, днопоглиблювальних, вибухових, сейсмологічних робіт, видобуток гравію та піщано – ракушкової суміші, прокладання кабелів, трубопроводів та інших комунікацій, а також будь – яких робіт на водних об’єктах та їх прибережних захисних смугах в межах підконтрольної Полтаварибоохорона території.

На період нересту риби в місцях, які оголошені нерестовищами, забороняється пересування всіх плавучих засобів (за винятком установлених судових ходів, транзитного проходу, виконання робіт по встановленню бакенів і у випадках надзвичайної потреби ( шторм, туман, аварія і т.п.), крім суден спеціально уповноважених органів, які здійснюють охорону водних біоресурсів.

При цьому дозволяється  любительський лов риби на період весняно – літньої заборони на лов (добування) водних біоресурсів на Дніпродзержинському водосховищі і малих річках однією поплавковою або донною вудкою з одним гачком і спінінгом з блешнею з берега в межах населених пунктів, за винятком  місць нерестовищ.

У період нересту по охороні рибних запасів і водних біоресурсів посилюють активність оперативно – рейдові групи та до їх складу залучаються активісти ГО, працівники державної екологічної інспекції, Національної Поліцієї  України ГУ НП в Полтавській області  та інші зацікавлені служби.

За порушення ловлі риби в нерестовий період караються, як адміністративною так і кримінальною відповідальністю. Та якщо не порушувати законів, то можна насолоджуватись риболовлею під час нересту.

Шановні рибалки , просимо Вас в даний період року бережно ставитися до водних біоресурсів, які готуються до нересту. Також, в разі виявлення фактів порушення «Правил любительського та спортивного рибальства» просимо Вас  повідомляти про це управління Полтаварибоохорони.

Спільними зусиллями збережемо водні біоресурси!

Перелік нерестовищ на Дніпродзержинському водосховищ і малих річках, на яких любительський лов риби в період нересту заборонений:

 1. Власівська затока ( лівий берег) – від початку садівничого товариства «Будівник», включаючи Самусіївські плавні до затоки Кагамлик. Від корінного берега до фор ватера (600га).
 2. Білецківські плавні(правий берг)- від піонертабору «Чайка» вниз по течії до бувшого рибгоспу «Верхньодніпровець». Від корінного берегу до о. «Зелений», «Динька», «Попівка» – (1400 га).
 3. Внутрішні затоки о.Шаломай.
 4. Івківські плавні (лівий берег)- від входу в річище Контарево до виходу з річища в р.Псьол- (300га).
 5. Від гирла річки Псьол на південну закінченість о.Вовчок вверх до мосту – (100 га).
 6. Кам’яно – Потоцькі плавні (правий берег) – від човної станції КВСЗ- 1 до риб бригади № 2 рибгоспу « Вітеко» ( на теперішній час базу відпочинку «Маяк»)- (400га).
 7. Від вантажного річкового порту Комсомольськ (лівий берег) до Тахтаївського кар’єру ,включаючи Садовські, Келебердянські, Григоро – Бригадировські, Солошинські плавні – від корінного берегу до форватера – (4000га)
 8. Чикалівські, Успенські плавні (правий берег) – від  Чикалівського кар’єру до Дереївського кар’єру . Від корінного берегу до фор ватера –(400 га).
 9. Гирло р.Ворскла (лівий берег)- від рибгоспу « Ворсклянське»  до мосту біля с. Лучки – (1700 га).
 10. Ворсклянська заплава – плавні від. С.Вільховатка до турбази «Жемчужна»( с.Радянське) вглиб водоймища до форватера, включаючи острова Вишняки, Орлянський – (6000 га ).
 11. Від водозабору Редутського щебеневого заводу, вздовж півострова Крячківський з внутрішніми затоками включно з заливом Барбара до пляжу м. Комсомольськ, загальною площею (130 га ).

Примітка в малих річках нерестовищами є всі в межень заплавні водойми річок Псьол, Ворскла в межах Полтавської області, р.Сула на підконтрольній Полтаварибоохороні території.

Источник: www.exo.in.ua

If you are the owner of some photos published on the site and do not want them to be published here - contact the administration.

Похожие записи