Захід до Міжнародного дня боротьби проти насилля

Захід до Міжнародного дня боротьби проти насилля

4 жовтня 2016 року в приміщенні Кременчуцького районного відділу кримінально-виконавчої інспекції фахівцем із соціальної роботи було проведено заняття присвячене Міжнародному дню боротьби з насильством для неповнолітніх підоблікових на тему «Булінг. Не смійся з мене».

Проблема жорстокості й насильства в нашому суспільстві стає дедалі актуальнішою. Це пов’язано з багатьма чинниками: розлучення і виїзд батьків за кордон, відверта неконтрольована пропаганда агресії на телеекранах, масове захоплення комп’ютерними іграми, де підлітки можуть «відірватися» від реальності й відчути себе героями-«вбивцями». Нині серед учнівської молоді надзвичайно загострилася проблема насильства, здійснюваного одне до одного, науковці називають таке явище булінг.

Булінг (bullying, від анг. bully — хуліган, забіяка, задирака, грубіян, насильник) визначається як утиск, дискримінація, цькування. Цей термін означає тривалий процес свідомого жорстокого ставлення (фізичного і психічного) з боку одного підлітка або групи до іншого. Мотивацією до булінгу стають заздрість, помста, відчуття неприязні, прагнення відновити справедливість; боротьба за владу; потреба підпорядкування лідерові, нейтралізації суперника, самоствердження тощо, аж до задоволення садистських потреб окремих осіб.

В процесі заняття підоблікові мали можливість відобразити свій протест насильницьким діям графічно та переглянути соціальний відеоролик, в якому відображені дії та вчинки підлітка, що можуть стати злочинними або розглядатися як правопорушення.

В ході заняття нагадано про відповідальність за фізичне та психологічне насильство  на законодавчому рівні та обговорено перелік інстанцій, куди може звернутися людина, яка стала жертвою насильства.

Лідія Геращенко фахівець із соціальної роботи служби пробації Кременчуцького РВ КВІ управління  ДПтС України в Полтавській області

If you are the owner of some photos published on the site and do not want them to be published here - contact the administration.

Похожие записи