» » 1970 - 1979 года


2 / 128

Библиотека Кременчугского госпиталя - фото № 1818

Дата: 1979 год

История памятника архитектуры «Каменная башня»

Фотография из фондов Краеведческого музея

Каменная башня (Башня Потемкина, дом для наблюдения за движением по Днепру)

Ця будівля - частина архітектурного ансамблю губернських «присутственных мест» для органів правління Новоросійської губернії, центром якої Кременчук був з 1765 по 1789рр [1]. Вежа є свідком багатьох історичних подій в нашому місті.

За весь час існування вежа,  завдяки постійному нагляду, збереглася в початковому вигляді, втративши лише верхню частину – купол.

Статус Пам'ятки архітектури республіканського значення за номером 1476 (на сьогодні, національного значення) «Будинок для спостереження за рухом по Дніпру» XVIII ст.(за такою назвою стара вежа занесена в Державний реєстр культурної спадщини) визначений Постановою Ради Міністрів УРСР за №442 від 06.09.1979 року. 

Сьогодні її становище незрозуміле і ганебне для міста Кременчука, враховуючи її високий статус як історичної пам’ятки.  Подальша доля найдавнішої кам’яної споруди міста  викликає цілком виправдане занепокоєння у небайдужих представників міської громади: будівля стрімко руйнується, і через декілька років ми втратимо її назавжди. 

Автор: Заступник директора краезнавчого музею Соколова І.М. 

Комментарии с facebook

Олег Надоша
Еще в 1999 годы, мы пытались выделить средства из городского бюджета на ремонт, но сложная схема ведомственной принадлежности (тогда еще оно находилось на балансе Минобороны), напрочь закрывала возможность участия города в судьбе старинного здания. (
2 / 128
Кременчугский филиал Харьковского политехнического института - фото № 1820Библиотека Кременчугского госпиталя (Каменная башня) 1979 год - фото № 1818Панорама озера Гарячка в Кременчуге 1973 год - фото №1810

Инструкция как комментировать