» »

Ресоціалізація підоблікових


Ресоціалізація підоблікових

З метою ресоціалізації осіб, звільнених від відбування покарання з випробуванням із підобліковими протягом іспитового строку здійснюються заходи впливу та засоби виправлення передбачені законодавчими та нормативно-правовими актами України із залученням державних органів влади, громадських, релігійних, благодійних організацій, об'єднань громадян. Виправлення осіб, звільнених від відбування покарання з випробуванням, насамперед передбачає становлення засудженого у його самоактуалізації, відновлення мотиваційних змін в поведінці та свідомості. Саме свідоме відновлення засудженого в соціальному статусі є головною умовою повернення до самостійного загальноприйнятого соціально-керованого життя в суспільстві.

Одним з основних елементів виправлення засудженого є мотивація до змін. На підставі чого, першого лютого поточного року, для осіб, звільнених від відбування покарання з випробуванням, які перебувають на обліках кримінально-виконавчих інспекцій районних відділів міста Кременчука, персоналом інспекції за сприянням громадської організації «Кримінон-Надія» було організовано інформативно-виховну годину на тему «Мотивації до змін та правослухняго життя в суспільстві».    

Основною частиною заходу був перегляд засудженими відеофільму,  розкриваючого об'єкти тотальних вплиів на свідомість людини та її оточення. Вплив різних соціальних інститутів в розвитку мотивацій і конкретні способи цього виправлення, оскільки, незалежно від того, знаходиться особа в соціальній чи асоціальній групі, людина завжди намагається скоригувати мотивацію іншим відповідно до своїх уявлень і життєвим цілям, але водночас сам є постійною мішенню для безлічі щодо таких спроб.

Як висновок, за результатом перегляду фільму, серед присутніх відбувся дискус з поетапним обговоренням соціально важливих елементів виходу із асоціальної групи дорослих людей, які на якомусь етапі свого життя набули «статус засудженого», але мають намір повернення в суспільство в якості законослухняного громадянина України. Персонал інспекції спонукали присутніх на здійснення дій, які мають позитивний вплив на життя. Наголосили, що головне - це особистий розвиток, прийняття соціально-правильних норм поведінки та вихід із кримінального оточення.

Як підсумок, підоблікові опоненти відобразили своє бачення тематики /від проблеми до вирішення/ на аркушах, а волонтер громадської організації  Оксана Сова, запропонувала присутнім заочний курс «Шлях до щастя»,  заснований на книзі з аналогічною назвою, яка дає знання про правильну та неправильну поведінку в суспільстві, а також розуміння про такі основні якості, як терпимість, поміркованість, духовність.

На заключному етапі роботи запрошені надали свої відгуки про почуте і побачене, після чого, кожен із присутніх отримав путівник до кращого життя, оснований на здоровому глузді.

Старший інспектор Автозаводського РВ КВІ

Ірина Коноваленко

Инструкция как комментировать


Кременчуг