» »

Вибори в Кременчуці: результати соцопитування


Выборы в Кременчуге 2014

В 146 окрузі лідирують самовисуванець Юрій Шаповалов та Блок Петра Порошенка

Минулої суботи, 18 жовтня 2014 року, громадська організація «Соціальний барометр» провела соціологічне дослідження громадської думки кременчужан щодо їх електоральних симпатій напередодні позачергових парламентських виборів 26 жовтня 2014 року. Дослідження проводилося шляхом опитування респондентів на вулицях в усіх районах міста, що входять до 146 одномандатного виборчого округу. Було опитано 1000 осіб віком старше 18 років за вибіркою з дотриманням квотного розподілу за статтю та віком, репрезентативною для населення міста Кременчука. Статистична похибка вибірки не перевищує 2,3%.

На запитання: «Для участі у виборах до Верховної Ради України Центральна виборча комісія зареєструвала списки кандидатів в народні депутати від наступних партій. За яку партію Ви проголосуєте?», — відповіді кременчужан розподілилися наступним чином:

Партія «Блок Петра Порошенка» — 30,70%

Радикальна партія Олега Ляшка — 12,40%

Політична партія «Народний Фронт» — 7,50%

Політична партія «Всеукраїнське об`єднання «Батьківщина» — 6,80%

Політична партія «Об`єднання «Самопоміч» — 6,70%

Політична партія «Всеукраїнське об`єднання «Свобода» — 5,70%

Політична партія «Опозиційний блок» — 5,70%

Партія Сергія Тігіпка «Сильна Україна» — 4,30%

Комуністична партія України — 3,70%

Політична партія «Правий Сектор» — 3,60%

Політична партія «Громадянська позиція» — 2,90%

Політична партія «Всеукраїнське аграрне об`єднання «ЗАСТУП» — 1,10%.

Розподіл електоральних симпатії кременчужан щодо партій, які беруть участь у виборах до Верховної Ради України, дає підстави припустити, що прохідний 5% бар`єр зможуть подолати Блок Петра Порошенка, Радикальна партія Олега Ляшка, «Народний Фронт», «Батьківщина», «Самопоміч», «Свобода». Ці політичні сили лідирували і під час попереднього опитування, яке проводилося 4-5 жовтня. Дещо втратили у рейтингу Правий Сектор та «Громадянська позиція». Натомість, «Опозиційному блоку» та «Сильній Україні» разом свої симпатії віддають 10% виборців. Очевидно, це симпатії колишніх прихильників Партії Регіонів. Але в загальнодержавному масштабі ці політичні сили можуть і не подолати прохідний бар`єр, оскільки їхньою електоральною базою завжди були Схід та Південь України, які, з відомих причин, будуть брати участь у цих виборах не повною мірою.

Інші політичні сили, що не потрапили до наведеного рейтингу лідерів виборчих перегонів серед партій у Кременчуці, практично не мають шансів на подолання 5% прохідного бар`єру для входження в парламент.

На запитання: «Для участі у виборах народних депутатів України 26 жовтня Центральна виборча комісія зареєструвала наступних кандидатів. Список виглядає наступним чином, за кого Ви проголосуєте?», — відповіді кременчужан викладені нижче:

Шаповалов Юрій (Самовисування) — 38,2

Перепел Сергій (Блок Петра Порошенка) — 9,0

Надоша Олег (Самовисування) — 8,6

Несен Микола (Самовисування) — 6,2

Савченко Олег (Політична партія «Всеукраїнське об`єднання «Свобода») — 5,3

Кавунник Дмитро (Радикальна партія Олега Ляшка) — 5,2

Кравченко Дмитро (Політична партія «Народний Фронт») — 5,1

Балацький Іван (Політична партія «Правий сектор») — 4,0

Пилипенко Володимир (Самовисування) — 3,5

Попенко Олег (Самовисування) — 3,1

Зощук Андрій (Політична партія «Всеукраїнське об`єднання «Батьківщина») — 2,7

Касаткін Андрій (Самовисування) — 2,4

Піддубна Оксана (Політична партія «Воля») — 1,9

Каплін Сергій (Самовисування) — 0,7

За тиждень до виборів можна говорити про те, що лідерство у виборчих перегонах впевнено утримує Юрій Шаповалов, який має 38,2% підтримки серед кременчужан і більше як у чотири рази випереджує свого найближчого конкурента Сергія Перепела. До речі, у порівнянні з минулим опитуванням, рейтинг Юрія Шаповалова зріс на 0,4%, що, можливо, пов`язане з організацією найбільш масового суботника в Кременчуці та особистою участю цього кандидата як в процесі підготовки, так і під час проведення такого масштабного заходу. Примітно, що активна кампанія конкурентів з використанням брудних інформаційних технологій, спрямована на дискредитацію Юрія Шаповалова та його оточення, не вплинула на рівень симпатій виборців до цього кандидата.

Рейтинг Сергія Перепела також збільшився на 0,2% у порівнянні з попереднім опитуванням, але це збільшення не наблизило його до позиції лідера. Ріст показника рейтингу можна пов`язати з тим, що цей кандидат є першим з кількості рекламних заходів в цій виборчій кампанії. Але свій електоральний потенціал він вже вичерпав, і навіть факт висування від Блоку Петра Порошенка не додав йому симпатій серед кременчужан.

Замикає трійку лідерів Олег Надоша, якому вдалося збільшити свій рейтинг на 2% у порівнянні з минулим опитуванням і впритул наблизитися до Сергія Перепела. Очевидно, колишній мер і колишній народний депутат від Партії Регіонів нагадав про себе кременчужанам через появу в рекламних сюжетах ТРК «Візит». Примітно, що Олег Надоша публічно не заявляв про свій вихід з Партії Регіонів, не засуджував злочинний режим, не підтримував народне повстання проти цього режиму чи проведення АТО. Але це не заважає йому збільшувати кількість симпатиків серед кременчужан.

Наступне місце в рейтингу посідає Микола Несен, який розпочав виборчу кампанію з демонстрації підтримки з боку олігарха Костянтина Жеваго та своєї позиції за будівництво Біланівського ГОКу. Враховуючи те, що близько 10-12% кременчужан активно підтримують ідею цього будівництва, Микола Несен може розраховувати на певну кількість прихильників з числа цих людей, але навіть такий явний сигнал не повною мірою передав їх симпатії цьому кандидату. При цьому, 75% кременчужан є активними противниками будівництва такого небезпечного об`єкту поблизу Кременчука.

Олег Савченко, Дмитро Кавунник та Дмитро Кравченко мають приблизно рівний рейтинг, трохи більше 5%. Примітно, що всі вони є висуванцями від політичних партій і їм як кандидатам передаються і партійні симпатії також.

Зберігають певні позиції у рейтингу лідерів передвиборчої кампанії і Іван Балацький, Володимир Пилипенко, Андрій Касаткін та Оксана Піддубна, які стали відомими кременчужанам після подій на Майдані. На жаль, їх неспроможність об`єднатися навколо одного лідера, розпорошує голоси виборців і, очевидно, не дозволить нікому з них розраховувати на перемогу.

Ситуація, що склалася в електоральному полі Кременчука напередодні позачергових парламентських виборів 26 жовтня 2014 року, дозволяє припустити, що найбільше шансів на перемогу у виборах має лідер виборчих перегонів і чинний народний депутат Юрій Шаповалов. Ніхто з його 24 конкурентів не долає навіть 10% бар`єр в рейтингу симпатій виборців. Малоймовірно, що хтось інший зі списку кандидатів за такий короткий час зможе суттєво вплинути на розподіл електоральних симпатій і посісти лідерську позицію.

Громадська організація «Соціальний барометр» 

Інтернет-видання «Полтавщина»

Инструкция как комментировать


Кременчуг