» »

Права та обов’язкі мобілізованих та резервістів

Автор: shumar » 24-03-2014
Страница 1 из 2 1 2  
 • 24-03-2014 13:04 #1 Права та обов’язкі мобілізованих та резервістів

  Рейтинг : Нет

  shumar

  VIP user

  Администратор

  Сообщений: 718

  user offline Домашняя страница  Захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України відповідно до статті 1 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» є конституційним обов’язком громадян України.

  Військовий обов’язок включає, зокрема прийняття на військову службу в добровільному порядку (за контрактом), призов на військову службу, проходження служби у військовому резерві.

  Обов’язки громадян щодо здійснення мобілізаційних заходів визначено Законом України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію».

  Згідно зі статтею 22 цього Закону військовозобов’язані зобов’язані з’являтися за викликом до військових комісаріатів (військовозобов’язані Служби безпеки України — за викликом Центрального управління або регіонального органу Служби безпеки України) для постановки на військовий облік та визначення призначення на воєнний час.

  Під час мобілізації та переведення Збройних Сил України, інших військових формувань, Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту на штати воєнного часу громадяни (крім тих, які проходять службу у військовому резерві), зобов’язані з’явитися на збірні пункти у строки, зазначені в отриманих ними документах (мобілізаційних посвідченнях, повістках або розпорядженнях військових комісарів (військовозобов’язані Служби безпеки України — керівників органів, де вони перебувають на військовому обліку, військовозобов’язані Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту — керівників відповідних органів управління центрального органу виконавчої влади, який забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері цивільного захисту). Резервісти зобов’язані з’явитися до військових частин у строки, визначені командирами військових частин, в яких вони проходять службу у військовому резерві.

  Громадянам, які перебувають на військовому обліку, з моменту оголошення мобілізації забороняється зміна місця проживання без дозволу уповноваженої посадової особи.

  Відповідно до статті 23 Закону не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов’язані:

  заброньовані на період мобілізації та на воєнний час за органами державної влади, іншими державними органами, органами місцевого самоврядування, а також за підприємствами, установами і організаціями в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України;
  визнані відповідно до висновку військово-лікарської комісії тимчасово непридатними до військової служби за станом здоров’я на термін до шести місяців (з наступним проходженням військово-лікарської комісії);
  чоловіки, на утриманні яких перебувають п’ять і більше дітей віком до 16 років (такі чоловіки можуть бути призвані на військову службу у разі їх згоди тільки за місцем проживання);
  жінки, на утриманні яких перебувають діти віком до 16 років (такі жінки можуть бути призвані на військову службу в разі їх згоди і тільки за місцем проживання);
  зайняті постійним доглядом за особами, що його потребують, відповідно до законодавства України, в разі відсутності інших осіб, які можуть здійснювати такий догляд;
  народні депутати України, депутати Верховної Ради Автономної Республіки Крим;
  інші військовозобов’язані або окремі категорії громадян у передбачених законами випадках.
  Права та обов’язки військовозобов’язаних під час проходження зборів та резервістів під час виконання ними обов’язків служби у військовому резерві встановлюються Законом України «Про військовий обов’язок і військову службу», іншими нормативно-правовими актами.

  Відповідно до статті 29 цього Закону призвані на збори військовозобов’язані та резервісти, які виконують обов’язки служби у військовому резерві, забезпечуються матеріальними засобами в порядку і розмірах, встановлених Кабінетом Міністрів України.

  За призваними на збори військовозобов’язаними на весь період зборів та резервістами на весь час виконання ними обов’язків служби у військовому резерві, включаючи час проїзду до місця їх проведення і назад, зберігаються місце роботи, а також займана посада та середня заробітна плата на підприємстві, в установі, організації незалежно від підпорядкування і форм власності.

  Порядок і розміри грошового забезпечення та заохочення військовозобов’язаних та резервістів визначено постановою Кабінету Міністрів України від 23 листопада 2006 р. № 1644.

  Виплата середньої заробітної плати військовозобов’язаним за весь період зборів та резервістам за час виконання ними обов’язків служби у військовому резерві здійснюється за рахунок коштів Державного бюджету України в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

  Якщо військовозобов’язаний захворів під час зборів і продовжує хворіти після їх закінчення, за ним зберігаються місце роботи і займана посада, а з дня закінчення зборів, у разі тимчасової непрацездатності, замість заробітної плати виплачується допомога по тимчасовій непрацездатності відповідно до закону.

  Якщо резервіст захворів під час виконання ним обов’язків служби у військовому резерві і продовжує хворіти після закінчення терміну виконання цих обов’язків, за ним зберігаються місце роботи і займана посада, а з дня закінчення терміну виконання цих обов’язків, у разі тимчасової непрацездатності, замість заробітної плати виплачується допомога по тимчасовій непрацездатності відповідно до закону.

  Військовозобов’язаним, які на день призову на збори не працюють, на весь період зборів та резервістам з числа непрацюючих на весь термін виконання ними обов’язків служби у військовому резерві, включаючи час проїзду до військової частини і назад, виплачується грошове забезпечення в розмірі мінімальної заробітної плати за рахунок коштів, передбачених у Державному бюджеті України на утримання Міністерства оборони України та інших центральних органів виконавчої влади, які відповідно до закону здійснюють керівництво військовими формуваннями.

  Статтею 16 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» передбачена виплата одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності військовослужбовців, військовозобов’язаних та резервістів, які призвані на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори чи для проходження служби у військовому резерві, у розмірі, встановленому цим Законом.

  За інформацією Міністерства юстиції України

  ]]>http://www.poltava.pl.ua/news/27220/]]>
 • 23-12-2014 22:19 #2 Re: Права та обов’язкі мобілізованих та резервістів

  Рейтинг : Нет

  shumar

  VIP user

  Администратор

  Сообщений: 718

  user offline Домашняя страница

  В Минобороны рассказали, когда ждать новой волны мобилизации
  Новая волна мобилизации в Украине начнется 20 января 2015 года, в ее ходе планируется призвать на службу около 50 тысяч человек – как военнослужащих запаса, так и солдат-срочников, заявила спикер Министерства обороны Виктория Кушнир.
  "Начнется мобилизация с 20 января. К мобилизации будут привлекаться офицеры и военные специалисты запаса. Они пройдут обязательную подготовку на базах учебных центров Вооруженных сил Украины. Учения будут длиться 25 дней. Дальше все они пройдут боевое слаживание в составе подразделений", – отметила она.
  По ее словам, всего в ходе мобилизации будет призвано около 50 тысяч граждан Украины.
  На вопрос, будут ли призванные солдаты срочной службы отправлены для выполнения заданий в зону боевых действий, Кушнир ответила: "Солдаты-срочники будут проходить очень основательную первичную подготовку, потом будет проходить слаживание всех этих подразделений вместе, и после этого будет решен вопрос, где именно они будут нести службу".
  Глава Минобороны Степан Полторак в свою очередь рассказал, что мобилизация будет происходить, в том числе, в целях ротации личного состава, который несет службу уже длительное время.
 • 28-12-2014 17:16 #3 Re: Права та обов’язкі мобілізованих та резервістів

  Рейтинг : Нет

  Henavola

  VIP user

  Модератор

  Сообщений: 1409

  user offline

  "...планируется призвать на службу около 50 тысяч человек – ... так и солдат-срочников, заявила спикер Министерства обороны Виктория Кушнир.

  Они пройдут обязательную подготовку на базах учебных центров Вооруженных сил Украины. Учения будут длиться 25 дней. Дальше все они пройдут боевое слаживание в составе подразделений", – отметила она.

  Солдаты-срочники будут проходить очень основательную первичную подготовку, ..."

  солдат срочников бросать на боевое слаживание (= смерть) через 25 дней "основательной подготовки" !!!!!!!!!!!!!????????????????

  в советской армии это называлось "карантин": изучение и принятие присяги, строевая подготовка, одни стрельбы из автомата по 3 патрона!
 • 05-01-2015 22:07 #4 Re: Права та обов’язкі мобілізованих та резервістів

  Рейтинг : Нет

  shumar

  VIP user

  Администратор

  Сообщений: 718

  user offline Домашняя страница

  Протягом попередніх трьох хвиль до лав ЗСУ мобілізували майже 5 тисяч полтавців та 193 одиниці техніки

  5 січня виконуючий обов’язки голови Полтавської обласної ради, перший заступник голови обласної ради Володимир Марченко, заступник голови обласної ради Володимир Микійчук, депутати — члени постійних комісій обласної ради: з питань бюджету та управління майном; з питань забезпечення законності та правопорядку — взяли участь у нараді, яку провів голова облдержадміністрації Валерій Головко. Про це повідомили у прес-службі Полтавської облради.

  Першим було розглянуто питання про підготовку та організацію мобілізації в Полтавській області. Як доповів обласний військовий комісар Борис Павлов, протягом трьох черг мобілізації до Збройних сил України було мобілізовано 4595 жителів Полтавщини та 193 одиниці техніки з підприємств області. Поміж проблем, які можуть виникнути при проведенні чергової мобілізації — забезпечення оповіщення громадян, мобілізація техніки та її доставка у зону АТО.

  Про підготовку до проведення чергової мобілізації також поінформували районні військові комісари та керівники райдержадміністрацій.

  Обговорюючи питання, депутат обласної ради, голова обласного відділення Української Спілки ветеранів Афганістану Юрій Цомартов наголосив на необхідності якісної військової підготовки призовників та резервістів, проведення з ними індивідуальних бесід, які сприятимуть свідомому ставленню до виконання військового і громадянського обов’язку. Також Юрій Цомартов порушив питання безпеки області: врахування та упередження можливих загроз і дестабілізуючих факторів, протистояння диверсійним групам.

  Ян ПРУГЛО, «]]>Полтавщина]]>»
 • 05-01-2015 22:08 #5 Re: Права та обов’язкі мобілізованих та резервістів

  Рейтинг : Нет

  shumar

  VIP user

  Администратор

  Сообщений: 718

  user offline Домашняя страница

  Протягом попередніх трьох хвиль до лав ЗСУ мобілізували майже 5 тисяч полтавців та 193 одиниці техніки

  5 січня виконуючий обов’язки голови Полтавської обласної ради, перший заступник голови обласної ради Володимир Марченко, заступник голови обласної ради Володимир Микійчук, депутати — члени постійних комісій обласної ради: з питань бюджету та управління майном; з питань забезпечення законності та правопорядку — взяли участь у нараді, яку провів голова облдержадміністрації Валерій Головко. Про це повідомили у прес-службі Полтавської облради.

  Першим було розглянуто питання про підготовку та організацію мобілізації в Полтавській області. Як доповів обласний військовий комісар Борис Павлов, протягом трьох черг мобілізації до Збройних сил України було мобілізовано 4595 жителів Полтавщини та 193 одиниці техніки з підприємств області. Поміж проблем, які можуть виникнути при проведенні чергової мобілізації — забезпечення оповіщення громадян, мобілізація техніки та її доставка у зону АТО.

  Про підготовку до проведення чергової мобілізації також поінформували районні військові комісари та керівники райдержадміністрацій.

  Обговорюючи питання, депутат обласної ради, голова обласного відділення Української Спілки ветеранів Афганістану Юрій Цомартов наголосив на необхідності якісної військової підготовки призовників та резервістів, проведення з ними індивідуальних бесід, які сприятимуть свідомому ставленню до виконання військового і громадянського обов’язку. Також Юрій Цомартов порушив питання безпеки області: врахування та упередження можливих загроз і дестабілізуючих факторів, протистояння диверсійним групам.

  Ян ПРУГЛО, «]]>Полтавщина]]>»
Страница 1 из 2 1 2  
Для создания сообщений Вам необходимо авторизоваться
Имя
Пароль
- Запомнить